یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱

تقاطع غیرهمسطح مصلی در مشهد بهره‌برداری شد

تقاطع غیرهمسطح

تقاطع غیرهمسطح مصلی در حاشیه شهر مشهد و بزرگراه بسیج این شهر طی مراسمی به بهره برداری رسید.

به گزارش قدس آنلاین، رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم گفت: این پروژه ۱۲ سال معطل مانده بود که با همت شهردار و دیگر همکاران اجرایی شد.

رمضانعلی فیضی با بیان اینکه ما خادم مردم حاشیه‌ شهر هستیم افزود: در این دوره ۶۸ بوستان با مساحت ۱۰۳ هکتار احداث شده در حالی که در دوره قبل ۵۴ بوستان به مساحت ۵۲ هکتار ساخته شده بود.

وی ادامه داد: همچنین ۲۹ پلاک در این دوره باز شده که ۱۴۱ درصد نسبت به دوره قبل بیشتر شده است.

رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در زمان فعالیت شوراهای سوم و چهارم شهر مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع پیاده رو سازی انجام شده بود که ۲۴ درصد مربوط به حاشیه بود اما در این دوره یک میلیون مترمربع پیاده رو سازی انجام شد که ۳۳ درصد آن مربوط به حاشیه شهر است.

شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: اجرای این پروژه دشوار بود و همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و اعضای شورای شهر در اجرای آن قابل تقدیر است.

محمدرضا کلائی افزود: اگر این تقاطع اجرا نمی‌شد خودروها برای تغییر مسیر باید سه تا چهار کیلومتر مسافت طی می‌کردند.

وی ادامه داد: در فاز دوم این پروژه، بولوار شهید هریری که دسترسی دوم به شهرک شهید رجایی است، افتتاح می‌شود تا بخشی از مشکل دسترسی مردم این منطقه به ناوگان حمل و نقل عمومی رفع شود.

معاون عمران، حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: اجرای این پروژه در بهمن سال ۹۸ و در راستای ساماندهی محدوده شهرک شهید رجایی و باهنر در کنار احداث دو بوستان با هدف کاهش مشکلات این منطقه کم‌برخوردار آغاز شد و فاز اول آن بعد از ۱۵ ماه به بهره برداری رسید.

خلیل الله کاظمی افزود: تا دو ماه دیگر نیز دوربرگردان از شمال به جنوب و برعکس به بهره برداری می‌رسد و به شهرک شهید رجایی متصل می‌گردد.

وی ادامه داد: در این پروژه فضای سبز ۳.۵ هکتاری و نورپردازی اجرا شد و هزینه آن تا انتهای پروژه حدود ۱۱۵ میلیارد تومان برآورد شده‌ است.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.