چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

تمام نیروگاه ها به مدار آمدند

توانیر

یک مقام مسئول گفت: عمده نیروگاه‌ها وارد مدار هستند و تا پایان خرداد ماه ظرفیت تولید به ۵۰ هزار مگاوات خواهد رسید.

غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)   گفت: در حال حاضر عمده نیروگاه‌های ما وارد مدار هستند و تا پایان خرداد ماه ظرفیت تولید به ۵۰ هزار مگاوات که سقف نیروگاه‌های حرارتی است، خواهد رسید.

او ادامه داد: خوشبختانه عدد ۵۰ هزار مگاوات رقم خوبی است. نیروگاه‌ها متعهد شده بودند که به این عدد برسند و با توجه به شرایط سخت در نیروگاه‌ها این رقم محقق شده و نیروگاه‌های ما وارد مدار شده‌اند.

معاون  هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) افزود: آن چیزی که ما با آن مشکل داریم میزان انرژی روزانه نیروگاه‌های برق آبی‌مان است؛ چرا که به دلیل کاهش نزولات آسمانی و کمبود منابع آبی در زنجیره‌ تولید برق آبی مشکل داریم.

رخشانی مهر گفت: در حال حاضر تعدادی از واحدهای نیروگاهی ما در حال اورهال (تعمیر) هستند و شب گذشته ۴۰ هزار مگاوات وارد مدار تولید شد.

او تصریح کرد: متاسفانه در زمستان به دلیل کمبود گاز، اورهال نیروگاه‌های ما به تعویق افتاد، ولی امسال افزایش مصرف به دلیل گرمای هوا به گونه‌ای رخ داد که ضرورت وجود نیروگاه‌ها را زودتر احساس کردیم و این افزایش دما و خشکسالی باعث شد که نیروگاه‌ها تقریبا زودتر به مدار وارد شوند.

معاون  هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) در خصوص روشن ماند چراغ معابر در طول روز، گفت: روشنایی معابر توسط فوتوسل یا ساعت‌های نجومی کنترل می‌شود و این چراغ معابر بدون دخالت افراد خاموش و روشن می‌شوند.

رخشانی مهر افزود: هزاران دستگاه‌ قطع و وصل چراغ معابر در کشور وجود دارند که برخی از آن‌ها به دلیل عمر بالا از کار افتاده‌اند؛ به طوری که ما روشنایی معابر را یا خاموش یا روشن داریم.

او گفت: خواهش ما از شهروندان این است که اگر این گونه اتفاقات را مشاهده کردند، حتما به شماره ۱۲۱ اطلاع دهند تا همکاران ما در اسرع وقت این موضوع را رسیدگی کنند.

  روشنایی یک در میان چراغ‌ها در کوچه و خیابان‌های فرعی در دستور کار نیست

معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) افزود: برای جاهایی که تصمیم گرفته شود که روشنایی یک در میان باشد، قطعا چراغ معابر و یا خیابان‌های فرعی نیست، بنابراین کوچه و خیابان‌های فرعی در دستور کار ما برای یک در میان کردن روشنایی نیست.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.