سه‌شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰

در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی مطرح شد:

ظرفیت‌های فرهنگی خراسان رضوی انتخاب مدیر برای این استان را دشوار می‌کند

مراسم تکریم و معارفه

مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل وزارت میراث فرهنگی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که در سه حوزه میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی وجود دارد، انتخاب مدیر برای این استان بسیار دشوار بود.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا ایزدی  در مراسم تکریم و معارفه که در شورای معاونان اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، اظهار کرد: با افتخار حامل پیام و سلام دکتر مونسان وزیر و معاونان وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هستم تا فردی که چند دهه برای میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تلاش کرده، تکریم کنیم و سکاندار جدید این اداره‌کل در استان جلیل‌القدر خراسان رضوی را معرفی کنیم.

علیرضا ایزدی با بیان این‌که سال‌ها در محضر آقایان مکرمی‌فر و موسوی تلمذ کرده‌ام، ادامه داد: به وجود مدیران با دانش و تجربه در خراسان رضوی افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به انتخاب مدیرکل جدید از بدنه این وزارتخانه عنوان کرد: امیدوارم با نگاه جامعی که مدیرکل جدید میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در هر سه حوزه دارد، هم‌چنان حرکتی رو به جلو را شاهد باشیم.

ابوالفضل مکرمی‌‍فر، مدیرکل سابق میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در این مراسم گزارشی از عملکرد اداره‌کل طی دوره مدیرکلی‌اش ارائه و اظهار کرد: تلاش‌های زیادی در حوزه‌های میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در مدت ۴ سال اخیر انجام شده که با لطف، همکاری و همت مدیران، معاونان و کارکنان اداره‌ کل بوده است.

وی هم‌چنین از همکاری استاندار، معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری، مدیران کل معاونت زیارت و دیگر مدیران کل استان، و معاونان و مدیران اداره کل قدردانی کرد.

با کمک مدیران و همکاران اداره‌کل میراث فرهنگی مسیر رو به پیشرفت را ادامه خواهیم داد

سیدجواد موسوی، مدیرکل جدید میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: خدا را شاکرم که دوباره در مجاورت بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) قرار گرفتم و در کسوت خادم گردشگران و زائران ارائه خدمت خواهم کرد.

وی با بیان‌ این‌که اگر تجربه‌ای اندوخته‌ام، از همین جمع آموخته‌ام و امیدوارم بتوانم از این تجربه برای پیشرفت اداره‌کل استفاده کنم، ادامه داد: دست طلب و یاری به سوی شما دراز می‌کنم تا با کمک مدیران و همکاران اداره‌کل مسیر رو به پیشرفت را ادامه دهیم.

موسوی تصریح کرد: از حسن نظر وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکر می‌کنم و امیدوارم با سعی و تلاش مضاعف وظیفه‌ام در اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی را به نحو احسن انجام دهم.

در ادامه این جلسه متن تقدیر مونسان وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از مکرمی‌فر، مدیرکل سابق قرائت و حکم سیدجواد موسوی، مدیرکل جدید میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی قرائت و اعطاء شد.

هم‌چنین علیرضا ایزدی، مدیرکل حوزه وزارت و امور بین الملل وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  درجلسه دیگری با محمدصادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی با اشاره تغییر مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: مدیرکل سابق میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در این استان زحمات زیادی را کشیده است و با توجه به بازنشستگی مدیر کل سابق، فردی از همین خطه که از قدیمی‌های این اداره‌کل بوده و سبقه بسیار خوبی دارد به عنوان مدیرکل فعالیت را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به شرایط کرونایی اظهار کرد: با توجه به این شرایط و در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسمی تکریم و معارفه برگزار و معارفه و تکریم مدیرکل با حضور اعضای شورای معاونان اداره‌کل برگزار شد.

ایزدی با بیان این که امیدواریم در حوزه‌های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گام‌های موثری را برداریم، تصریح کرد: در خراسان رضوی گلچینی از بهترین مدیران وجود دارد که پیشتوانه مدیرکل جدید میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خواهند بود.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی با ظرفیت‌های استان آشنایی کامل دارد

محمدصادق براتی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با قدردانی از زحمات مدیرکل سابق و با اشاره به انتصاب مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی اظهار کرد: آقای سیدجواد موسوی در گذشته خدمات شایسته‌ای در استان داشته و با ظرفیت‌های و شرایط این استان آشنایی کامل دارد.

 وی ادامه داد: استان خراسان رضوی پیش از کرونا قطب مهم گردشگری زیارت بوده و امیدواریم پس از کرونا نیز همچنان ۳۰ تا ۳۵ میلیون زائر و گردشگر به این استان سفر کنند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی با اشاره به حکم انتصاب سیدجواد موسوی به عنوان مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی عنوان کرد: در این حکم به ۱۲ بند مهم اشاره شده که ۵-۶ بند آن در استان انجام شده و ۴-۵ بند آن لازم است در دوران خدمت آقای موسوی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.