شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶

شرایط ویژه هفته جاری در تامین برق/ افزایش دما و پیش‌بینی افزایش مصرف برق

مصرف برق مشهد

در نشست فوق العاده ستاد فرماندهی پیک بار ۱۴۰۰، با توجه به افزایش و پایداری دما در اکثر نقاط کشور، بر شرایط ویژه این هفته و استفاده از ظرفیت همه برنامه های مدیریت بار و مولدهای اضطراری ادارات تاکید شد.

به گزارش قدس آنلاین در نشست فوق العاده ای که صبح امروز در ستاد فرماندهی پیک بار ۱۴۰۰ برگزار شد، همایون حایری معاون برق و انرژی وزارت نیرو بر استفاده از تمام ظرفیت های مدیریت بار تاکید کرد و گفت: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان دستگاه ها و نهادها در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: براساس مصوبه های صادر شده، همه صنایع، شهرک های صنعتی موظف به همکاری با برق هستند.

همچنین محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در این نشست خاطرنشان کرد: برنامه های ارایه شده باید با دقت اجرا شود. با توجه به اهمیت حوزه انتقال و تبادلات برون مرزی برق، این بخش باید به صورت ویژه و با دقت پیگیری شود.

در این نشست، غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به اینکه در هفته جاری در اکثر شهرها دمای بسیار بالایی را داریم، عنوان کرد: هفته نادری را پیش رو داریم و با توجه به شرایط پیش رو، نیازمند استفاده بیشتر از ظرفیت های همکاری بخش کشاورزی و سایر پتانسیل های مدیریت بار هستیم.
وی تاکید کرد: تا حد امکان باید از اعمال خاموشی بخش خانگی بپرهیزیم.

در عین حال مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در این جلسه خواستار توجه شرکت های برق منطقه ای و توزیع به دستورات دیسپاچینگ ملی شد و افزود: این هفته ناترازی تولید ومصرف برق به اوج و نیاز مصرف به بیش از ۶۵هزار مگاوات می رسد.

رجبی مشهدی بر استفاده بیشتر از ظرفیت مولدهای اضطراری ادارات و سایر دستگاه ها تاکید کرد و گفت: در این خصوص با توجه به تفاهم نامه امضا شده با بسیج، می توانیم از پتانسیل این نهاد نیز استفاده کنیم.

وی با بیان این که نباید خاموشی به بخش خانگی تحمیل شود، یاداور شد: با این حال قرار گرفتن جداول خاموشی های احتمالی در سایت های شرکت های توزیع نیروی برق و اطلاع رسانی آن ضروری است چرا که هموطنان باید بتوانند برنامه های خود را براساس این جداول احتمالی،   تنظیم کنند.

در این نشست همچنین داوود فراخزاد معاون انتقال و تجارت خارجی توانیر نیز اظهار امیدواری کرد که بخش انتقال کشور بتواند به هماهنگی فنی کامل برسد.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم دستاورد صنعت برق در رسیدن به موفقیت ۱۸ سال بدون خاموشی سراسری را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.