یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان خبر داد

رشد ۴۰۰ درصدی طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان‌رضوی

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی گفت: تا پایان تیر ماه سال جاری ۴۵ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به سازمان سرمایه‌گذاری استان ارسال شده است.

به گزارش قدس آنلاین،  فاضل خیاط در خصوص طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی اظهار کرد: از این تعداد طرح، ۳۲ مورد تصویب و ابلاغ شده و ۱۳ پروژه همچنان در دست بررسی است که تا هفته آینده ابلاغ و تصویب خواهد شد.  ارزش این ۴۵ طرح مجموعا ۳۶ میلیون و ۶۴۷ هزار دلار است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، از لحاظ تعداد ۴۰۰ درصد و از لحاظ میزان سرمایه‌گذاری نیز ۶۳ درصد رشد داشته است.

وی درباره مشخصات طرح‌های مزبور بیان کرد: طرح‌های ارسال شده در ۶ زمینه مختلف از جمله صنعت، کشاورزی، ساختمان، حمل‌ونقل، ارتباطات و گردشگری است. از ۳۲ طرح تصویب شده، ۲۱ طرح در حوزه صنعت و تولید تعریف شده که این موضوع نشان‌دهنده پیشرفت ما در حوزه تولید، همسو با شعارهای اقتصادی است. در واقع ۶۶ درصد از طرح‌های تصویب شده مرتبط به حوزه تولید و صنعت است. همچین ۸ طرح از پروژه‌های تصویب شده مرتبط با حوزه کشاورزی بوده و ۲ طرح نیز مربوط به حوزه حمل‌ونقل است. در حوزه گردشگری نیز تنها یک طرح موجود است.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تا تیر ماه سال جاری ۸ کشور راغب به سرمایه‌گذاری و همکاری با ما بوده‌اند. این کشورها عبارتند از عراق، کویت، هلند، پاکستان، افغانستان، هند و آلمان. البته سرمایه‌گذاری از جانب آلمان، تابعیت آلمان را دارد و سرمایه وارد شده نیز از آلمان است اما افراد سرمایه‌گذار افغانی‌الاصل هستند.

خیاط ادامه داد: ۸۰ درصد از میزان سرمایه ۴۵ پروژه‌ای که طراحی شده، مربوط به کشور افغانستان بوده که بیشترین طرح سرمایه‌گذاری شده و بیشترین تعداد طرح متعلق به این کشور است.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.