یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵

موضع بانک مرکزی به اتهامات وارد شده به بانک ایرانی در بحرین/ گزارش آخرین روند تامین ارز واکسن کرونا

کمیجانی

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: اتهامات غیرحرفه‌ای و واهی به بانک ایرانی در بحرین زده شده است.

به گزارش قدس آنلاین اکبر کمیجانی در بازدید از مرکز واکسیناسیون بانک ملی ایران، درباره تامین ارز واکسن کرونا و اقدامات حقوقی بانک مرکزی درباره مسایل پیش آمده با کشور بحرین توضیح داد.

در ادامه بخش هایی از اظهارات رییس کل بانک مرکزی را می خوانید:

*در حال حاضر در ۱۷ نقطه از تهران واکسیناسیون در حال انجام است. امیدواریم ظرف هفته جاری به اتمام برسد و یک ایمنی خاطر در میان همکاران بانک ها ایجاد شود. در یک ماه آینده نیز دوز دوم انجام خواهد شد. با توجه به اینکه بیش از ۲۶۰ نفر از همکاران بانکی در اثر ابتلا به این ویروس فوت شدند، دیگر شاهد چنین وقایع تلخی نباشیم.

* در زمینه تامین ارز برای واردات واکسن کرونا، از سال گذشته روند تامین ارز آغاز شده است. بانک مرکزی با همکاری بانک ها توانسته به موقع ارز لازم را خصوصا طی ماه های اخیر فراهم کند. اجازه بدهید عدد را بیان نکنم. اما تلاش ها در جریان است تا هرگونه مشکلی برای تامین ارز وجود داشته، برطرف شود.

* هیچ مشکلی برای تامین ارز نداریم و ارز کافی در اختیار داریم. راه های تامین این ارز نیز مهیاست. امیدواریم که هیچ گونه کمبودی در تامین ارز تا پایان واکسیناسیون نداشته باشیم.

* واردات واکسن در اختیار ستاد مرکزی وزارت بهداشت و درمان قرار می گیرد و توزیع در سراسر کشور نیز با مدیریت وزارت بهداشت و درمان انجام می شود. هر نوع واردات با مدیریت و مسئولیت وزارت بهداشت و درمان است.

* متاسفانه تصمیماتی اتخاذ شده و دادگاهی در بحرین ادعا کرده که بانک مرکزی، بانک هایی را که در ارتباط با فیوچر بانک بوده و از اوایل دهه ۸۰ با مجوز بانک مرکزی بحرین آغاز به کار کرده و فعالیت آن نیز بسیار خوب و درخشان بوده است. کوچکترین نقصی در امور فعالیتی این بانک در زمانی که در جریان بود، شناسایی نشده بود. متاسفانه با اهدافی غیر حرفه ای اتهاماتی واهی به این بانک زده شد و فعالیت این بانک از سال ۲۰۱۵ متوقف شده است. بانک مرکزی با مشورت و هماهنگی که با دولت و امور حقوقی و بین المللی انجام داده، اعلام موضع کرده و این مسئله پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.