جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷

استقبال نخست وزیر هند از عضویت ایران در سازمان شانگهای

نارندرا مودی

نخست وزیر هند با اشاره به اینکه اعضای جدیدی در حال اضافه شدن به سازمان شانگهای هستند تاکید کرد، از اینکه ایران به عنوان شریک جدید ماست استقبال می‌کنم.

به گزارش قدس آنلاین، «نارندرا مودی» در سخنرانی خود در نشست سازمان همکاریهای شانگهای(SCO) در پایتخت تاجیکستان که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد بر تعهد دهلی نو برای بهبود ارتباطات با منطقه آسیای مرکزی تاکید کرد. 

وی تاکید کرد، ما معتقدیم که کشورهای محصور در خشکی در آسیای مرکزی می‌توانند از طریق ارتباط با بازارهای هند منتفع شوند. 

نخست وزیر هند در ادامه سخنان خود اضافه کرد، سرمایه گذاری ما در بندر چابهار در ایران و تلاشهای ما در زمینه کریدور بین المللی شمال-جنوب دلیلی بر اراده و تمایل ما در این زمینه است. 

براساس گزارش رسانه های هندی، مودی همچنین گفت: امسال ما بیستمین سالگرد تاسیس سازمان شانگهای را جشن میگیرم، دوستان جدیدی در حال اضافه شدن به ما هستند و من از اینکه ایران به عنوان شریک جدید ماست استقبال می‌کنم. وی تاکید کرد که گسترش سازمان شانگهای نشانه افزایش تاثیر این سازمان است.

 بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، امروز جمعه (۲۶ شهریور) با حضور سران ۱۲ کشور عضو و ناظر از جمله آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز شد.

در این اجلاس منطقه‌ای، علاوه بر رئیس جمهوری تاجیکستان به عنوان کشور میزبان، سران قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس، پاکستان، ترکمنستان و ازبکستان نیز حضور دارند و روسای جمهوری روسیه، چین، هند و مغولستان نیز به صورت مجازی در این نشست شرکت کرده اند.

آیت الله رئیسی تا ساعتی دیگر با سخنرانی در جمع سران و مقام های شرکت‌کننده در این اجلاس، دیدگاه ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران را درخصوص مسائل منطقه ای و بین‌المللی تشریح خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.