جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

واجدان شرایط در صورت تامین واکسن تا آبان واکسینه می‌شوند

واکسن

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در صورتی که واکسن کرونا به همین روال، تامین شود تا اواخر آبان ماه همه افراد بالای ۱۸ سال تحت پوشش این دانشگاه واکسینه می شوند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر بابک عشرتی اظهار کرد: در صورتی که واکسن مناسب اعم از تولیدات داخلی یا وارداتی، در اختیار مراکز واکسیناسیون ما قرار گیرد با دست یابی به این هدف مهم، نگرانی و دغدغه مردم در این زمینه از بین خواهد رفت.

وی در پاسخ به این سوال که چه مدت طول می کشد تا همه افراد تحت پوشش این دانشگاه واکسینه شوند؟ اظهار داشت: با افزایش ساعات مراکز واکسیناسیون و ۲۴ ساعته کردن تعدادی از آنها و تامین واکسن مناسب، طی یکی دو ماه آینده می توان به این هدف مهم دست یافت.

عشرتی، تعداد افراد بالای ۱۸ سال تحت پوشش این دانشگاه را حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: برای واکسینه کردن همه واجدین شرایط، نیاز به ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دز داریم که بخشی از آن تاکنون تامین و به مردم تزریق شده است.

عشرتی، ظرفیت روزانه مراکز تحت پوشش این دانشگاه را حدود ۱۲۰ هزار دز اعلام کرد و گفت: با تامین واکسن کرونا تا اواخر آبان ماه همه واجدین شرایط این مناطق واکسینه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه مرکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون کرونا کردستان راه اندازی شد؛ گفت: در تلاش هستیم سه مرکز ۲۴ ساعته دیگر هم راه اندازی شود.

عشرتی افزود: احتمالا مرکز واکسیناسیون ورزشگاه آزادی به زودی شبانه روزی می شود و مرکز واکسیناسیون سازمان برنامه و بودجه در منطقه هم هم ۲۴ ساعته خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، بالاترین رکورد تزریق روزانه تحت پوشش این دانشگاه را حدود ۸۰ هزار دز اعلام کرد و گفت: تزریق روزانه این دانشگاه بزودی به حدود ۱۲۰ هزار دز می رسد.

وی درباره تعداد مراکز واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه نیز گفت: تاکنون تعداد ۴۷ مراکز تجمیعی واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه راه اندازی شده و این مراکز در حال ارایه خدمت به مردم هستند.

عشرتی با بیان اینکه افزایش تعداد مراکز تا حدی انجام می شود که تعداد تزریق واکسن های  روزانه کرونا به حدود ۱۲۰ هزار دز برسد، گفت: با شرایط فعلی تعداد تزریق روزانه در حد ۱۲۰ هزار دز نگه می داریم، مگر اینکه شرایط تغییر پیدا کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.