شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴

مدیرکل مدیریت بحران گیلان عنوان کرد

اطفای حریق ۸ هکتاری در بوجاق/ جلوگیری از سرایت آتش به جنگل

مدیرکل مدیریت بحران گیلان،

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، وسعت حریق رخ داده در پارک ملی بوجاق را هشت هکتار دانست و بیان کرد: در حال حاضر آتش‌سوزی کاملا مهار شده و پنج هکتار کاملا سوخته است.

به گزرش قدس آنلاین، امیر مرادی با اشاره به وقوع چند مورد حریق در سطح منطقه بوجاق کیاشهر از ساعت ۱۱ ظهر روز گذشته، اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان آستانه اشرفیه با همکاری آتش‌نشانی و هلال احمر اقدام به اطفای کامل حریق تا ساعت ۱۷ عصر کردند.

وی از شعله‌ور شدن مجدد حریق در منطقه بوجاق از عصر روز گذشته خبر داد و یادآور شد: متاسفانه وسعت آتش‌سوزی در این مرحله بسیار زیاد بود و فرماندار آستانه اشرفیه اعلام کرد که وضعیت حریق از کنترل شهرستان خارج شده است.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه استاندار خواست ورود نیروهای حفاظتی و آتش‌نشانی شهرستان‌های همجوار جهت اطفای حریق پارک ملی بوجاق شد، تصریح کرد: با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان تمام عوامل امدادی و حفاظتی محیط زیست و منابع طبیعی استان در شهرستان‌ها و شهرداری‌های اطراف منطقه بوجاق از جمله لاهیجان و منطقه آزاد انزلی را وارد عمل کردیم. آتش‌نشانان رشت نیز آماده‌باش بودند که در صورت افزایش حریق اقدام به اطفا کنند.

مرادی، با اشاره به ورود عوامل مردمی و بسیجی و دهیاران جهت اطفای حریق، خاطرنشان کرد: با آتش‌برهایی که اطراف منطقه ایجاد کردیم موفق به مهار آتش تا ساعت ۲۳ روز گذشته شدیم.

وی وسعت حریق رخ داده در پارک ملی بوجاق را هشت هکتار دانست و بیان کرد: در حال حاضر آتش‌سوزی کاملا مهار شده و پنج هکتار کاملا سوخته است، اما با حضور به‌موقع نیروهای امدادی و آتش‌نشان از سرایت حریق به جنگل‌های منطقه جلوگیری شد و فقط مراتع و نیزارهای منطقه خسارت دید.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، عوامل دخیل در این حادثه را انسانی دانست که با نیات سوء دست به چنین اقدامی زدند و گفت: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان نیز در منطقه حضور داشت و پیگیر موضوع است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.