دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱

ناشنیده‌هایی از زندگی قهرمان سبزواری پارالمپیک توکیو/از حقوق ۵۰۰ هزار تومانی تا ۵ سال تلاش برای استخدامی مصوب دولت

قهرمان پارالمپیک

مهدی بابادی دارنده نشان طلای مسابقات پارالمپیک توکیو با بیان اینکه طبق قانون استخدامی مصوب دولت در گذشته، قهرمانان پاراالمپیک یا یکی از فرزندان آنان می‌توانند به صورت پیمانی در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند، گفت: حدود پنج سال به دنبال استخدامی هستم ولی موفق نشدم.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی بابادی  با بیان اینکه حدود پنج سال به دنبال استخدامی در سبزوار هستم ولی به سرانجام نرسیده است، اظهار کرد: طبق قانون استخدامی مصوب دولت در گذشته، قهرمانان پاراالمپیک یا یکی از فرزندان آنان می‌توانند به صورت پیمانی در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند.

این قهرمان پاراالمپیک که این روزها در حال طی کردن ۳۰ سالگی است، گفت: دوره قبل، بعد از قهرمانی در مسابقات پاراالمپیک ریودوژانیرو به دیدار رهبری رفتیم و در این دیدار رهبر معظم انقلاب تاکید کردند مشکلات ورزشکاران حل شود ولی با گذشت چهار سال از آن تاریخ دو روز پیش هم وقتی به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتیم مجددا رهبری برخی از همان سخنان را دوباره با لحن تندتری بیان کردند.

وی با اظهار اینکه لحن و بیان این بار رهبری نسبت به قبل برای پیگیری مشکلات معیشتی قهرمانان ملی کمی انتقادی بود، گفت: حضرت آقا تاکید داشتند مسئولان معیشت ورزشکاران را در نظر بگیرند و از آنان حمایت کنند.

حقوق ۵۰۰ هزار تومانی قهرمان ملی

 او در پاسخ  در خصوص حقوق قهرمانان ملی و حقوق ماهیانه خودش برای حضور در تیم ملی گفت: ماهیانه حدود ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند که در حد رفت و آمد با تاکسی برای تمرینات ورزشی و آماده بودن است.

بابادی همچنین در پاسخ به چرایی اهدای پیراهن ورزشی‌اش بعد از قهرمانی مسابقات توکیو به فرماندار سبزوار عنوان کرد: این دوره بر خلاف دوره‌های قبل که از ما استقبال نمی‌شد و یا خیلی کم بود قبل از اعزام، آقای فرماندار و برخی دیگر از مسئولان شهرستان حمایت‌های معنوی و بدرقه داشتند و در برگشت از مسابقات با کسب مدال طلای مسابقات والیبال نشسته فرماندار سبزوار و رئیس دادگستری سبزوار به استقبال آمده بودند که بسیار زیاد در روحیه ما تاثیر گذاشت.

۵ سال تلاش برای استخدامی مصوبه دولت

عضو تیم والیبال نشسته کشورمان با اظهار اینکه حدود پنج سال به دنبال استخدامی هستم ولی موفق نشدم، گفت: در این دوره با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از ورزشکاران و حمایت برخی از مسئولان شهرستانی امیدوارم موضوع استخدامی‌ام در شهرداری سبزوار به صورت قراردادی حل و فصل شود.

وی که تا چند روز دیگر فرزندش به دنیا می آید و پدر خواهد شد، با شوخی می گوید: امیدوارم قدم فرزندم خوب باشد و همراه با تولدش در شهرداری سبزوار نیز استخدام شده باشم و مشکلی در آینده نداشته باشیم.

او که تاکنون دارای بیش از ۱۰ مدال طلا از مسابقات مختلف المپیک، جهانی و آسیایی است درباره مصدومیتش  گفت: از کودکی علاقه زیادی به والیبال داشتم و مربی و حامی اصلی‌ام در این رشته پدرم است که بعد از مصدومیت در ۱۶ سالگی به عضویت تیم ملی درآمدم و ۹ سال است که در تیم ملی بزرگسالان و یک سال در تیم ملی جوانان بازی کرده‌ام.

پاداش قهرمان تیمی نصف انفرادی

این قهرمان تیم ملی پارالمپیک کشور با اشاره به دیدار اخیر قهرمانان پاراالمپیک با وزیر ورزش و جوانان افزود: یکی از تبعیض‌هایی که برای ورزشکاران تیمی از حدود ۱۰ سال قبل قائل شده‌اند نصف بودن پاداش ورزشکاران تیمی در مقابل ورزشکاران انفرادی است و تاکنون باوجود پیگیری و انتقادات زیادی که داشته‌ایم بیان کرده‌اند تعداد ورزشکاران تیمی زیاد است و امکان پرداخت پاداش کامل طلای المپیک وجود ندارد!

بابادی با اشاره به اینکه وزیر ورزش و جوانان در دیدار دو روز قبل با قهرمانان پاراالمپیک قول پیگیری و رفع تبعیض‌ها داده شده، افزود: دیدار با رهبری بسیار لذت‌بخش بود واز حمایت‌های حضرت آقا از ورزشکاران سپاسگزارم.

وی اضافه کرد: ما مثل سربازی هستیم که تمام تلاش خودمان را در تمامی میادین ورزشی داخلی و خارجی برای افتخارآفرینی و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان انجام می‌دهیم و تمام آنچه انجام شده وظیفه مان بوده است، وقتی پرچم جمهوری اسلامی ایران را در عرصه‌های مختلف جهانی به اهتزاز در می‌آوریم باعث غرور و افتخار ماست.

مهدی بابادی متولد ۵ فروردین ۱۳۷۰، ملی پوش والیبال نشسته کشورمان است که امسال موفق به دریافت نشان طلای مسابقات پارالمپیک توکیو شد، او پیش از این نیز به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران برای شرکت در بازی‌های پارالمپیک تابستانی ۲۰۱۶ عازم ریو دو ژانیرو شد و توانست با شکست بوسنی و هرزگوین در دیدار نهایی به مقام قهرمانی مسابقات و نشان طلا دست یابد؛ بابادی همچنین در سال ۱۳۹۲ عنوان بهترین ورزشکار مرد خراسان رضوی در بخش جانبازان و معلولین را دریافت کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.