دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷

مدیرکل نظارت بر ایرلاین ها؛

فروش بلیت اربعین خارج از نرخ مصوب سازمان هواپیمایی، تخلف است

ایرلاین‌

مدیرکل نظارت بر فوردگاه ها و شرکت های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فروش بلیت پروازهای اربعین خارج از نرخ مصوب اعم از چارتری و غیر چارتری تخلف است.

به گزارش قدس آنلاین، حسن خوشخو در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تخلفات برخی شرکت‌های هواپیمایی در خصوص فروش چارتری بلیت پروازهای اربعین اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری معمولاً در مسیرهای پروازی خارجی ممنوعیتی برای فروش چارتری بلیت اعمال نمی‌کند.

فروش بلیت چارتری پروازهای عراق ممنوع نیست

وی افزود: از گذشته، پروازهای عراق عموماً چارتری به فروش می‌رسید و مسافران عتبات عالیات به صورت تور به زیارت مشرف می‌شدند. شرکت‌های برگزار کننده تورهای عتبات نیز بلیت‌ها را به صورت چارتری خریداری و به مسافران عرضه می‌کردند. لذا هیچ موقع چارتر کردن پروازهای عراق را ممنوع نکرده بودیم.

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: اما با توجه به اهمیت پروازهای اربعین مقرر شد نرخ بلیت تهران- نجف به صورت دو طرفه ۵ و یک طرفه ۳.۲ میلیون تومان و مشهد –نجف دو طرفه ۶ و یک طرفه ۴ میلیون تومان به فروش برسد.

فروش پروازهای اربعین خارج از نرخ مصوب تخلف است

وی ادامه داد: اگر شرکت‌های هواپیمایی اقدام به فروش بلیت پروازهای اربعین در بازه ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر خارج از نرخ مذکور اعم از چارتری و غیر چارتری کنند تخلف است و علاوه بر برخورد سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌های متخلف، به مراجع قضائی نیز معرفی خواهند شد.

چرا ایرلاینها از فروش بلیت‌های دوطرفه طفره می‌روند؟

خوشخو در خصوص عدم به روز رسانی وبسایت شرکت‌های هواپیمایی در خصوص اعمال نرخ‌های جدید پرواز اربعین تاکید کرد: با توجه به اینکه اعلام شده زائران اربعین در مسیر برگشت می‌توانند از مرز زمینی به کشور برگردند و لذا برخی مسافران هنوز تصمیم نگرفته اند که هوایی بر می‌گردند یا زمینی، از همین رو هنوز برخی شرکت‌های هواپیمایی در خصوص فروش بلیت پروازهای دو طرفه اربعین مرددند.

وی خاطرنشان کرد: اما اگر شرکت هواپیمایی اقدام به درج فروش بلیت دو طرفه در وبسایت خود کند اما از فروش آن خودداری کند تخلف کرده است.

تا کنون ۱۲ هزار زائر اربعین ویزای عراق گرفته اند

به گفته این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشور تاکنون اسامی ۱۲ هزار نفر از مسافرانی که برای آنها ویزای عراق صادر شده از سوی سازمان حج و زیارت به سازمان هواپیمایی ارسال شده است و ما نیز این لیست را به شرکت‌های هواپیمایی داده ایم.

وی ادامه داد: برخی از زائران شکایاتی به سازمان هواپیمایی ارسال کرده اند که شرکت‌های هواپیمایی بلیت اربعین را به صورت یک طرفه می‌فروشند و از فروش دو طرفه خودداری می‌کنند. اگر برای سازمان هواپیمایی این موضوع محرز شود با آن برخورد خواهیم کرد.

فردا، جلسه اتمام حجت سازمان‌های هواپیمایی و حج و زیارت با ایرلاین‌ها

خوشخو تاکید کرد: فردا قبل از ظهر جلسه دوم سازمان هواپیمایی، سازمان حج و زیارت و شرکت هواپیمایی برای بررسی مشکلات تهیه بلیت پروازهای اربعین برگزار می‌شود و در این جلسه قرار است با ایرلاین‌ها اتمام حجت کنیم.

زائران بدون ثبت نام در سامانه سماح به فرودگاه نروند

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: علیرغم آنکه بارها اعلام شده که زائران اربعین بدون ویزا به فرودگاه نیایند و یا بدون ثبت نام در سامانه سماح اقدام به خرید بلیت نکنند اما باز هم این اتفاق رخ داده؛ امروز سه پرواز داشتیم که مردم از آژانس‌ها بلیت نجف خریداری کرده بودند و تخلف آژانس هواپیمایی در این قضیه واضح است.

امروز ۷۰۰ نفر بدون ویزا در فرودگاه‌های امام و مشهد

وی ادامه داد: امروز ۵۰۰ نفر در فرودگاه مشهد و ۲۰۰ نفر در فرودگاه امام خمینی (ره) سرگردان شده بودند ولی آژانس هواپیمایی سوءاستفاده کرده بود و به مسافران گفته بود موافقتنامه با عراق داریم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.