چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱

کرونا در جهان

عبور شمار مبتلایان از ۲۳۰ میلیون نفر

کرونا

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۴۰۹ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۳۰ میلیون و ۳۱۸ هزار نفر رسید.

به گزارش قدس آنلاین؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۳۰ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۱۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۷۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۰۷ میلیون و ۳۰ هزار و ۳۳۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۲۰ هزار و ۵۷۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۳۰۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۹۶ هزار و ۸۶۷ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۷ هزار و ۳۳۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۴۹۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۴۵ هزار و ۸۰۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۲ هزار و ۵۸۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۹۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۹۱ هزار و ۵۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و ایران نیز به‌ترتیب با ۷ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۵۴۳، ۷ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۸۵۱، ۶ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۶۹۹، ۶ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۲۸۵ و ۵ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۷۹۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۲۳۱ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۲۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۲ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۲۵، ۳۲ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۷۴۱ و ۲۰ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۲۹۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.