جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵

فراخوان‌های فرقه شیعه انگلیسی برای ایجاد اخلال در امر زیارت و بی‌اعتنایی مردم

فرقه شیعه انگلیسی که شب گذشته با فریب عده‌ای قلیل قصد داشت با تحریک احساسات زائران و رفتارهای خلاف عرف، در روند زیارت مشکلاتی ایجاد کند با هوشیاری مردم و مدیریت به موقع خادمان حرم مطهر رضوی ناکام ماند.

آیین سنتی خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(ع) در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی

به گزارش قدس آنلاین، فرقه شیعه انگلیسی که شب شهادت امام رضا(ع) با فریب عده‌ای قلیل قصد داشت با تحریک احساسات زائران و رفتارهای خلاف عرف، در روند زیارت مشکلاتی ایجاد کند با هوشیاری مردم و مدیریت به موقع خادمان حرم مطهر رضوی ناکام ماند.

این جریان مورد حمایت کشورهای غربی به ویژه انگلیس با طرح شعارها و مطالب خلاف واقع چون بسته بودن حرم‌های مطهر یا بی‌فایده بودن رعایت بهداشتی و تشویق به انجام کارهای غیرشرعی و غیرعقلانی، در فراخوان‌های متعدد و به قصد سوءاستفاده از جمع‌های مذهبی در ایام عزاداری آل‌الله قصد حرمت شکنی و ساخت خوراک برای رسانه‌های معاند داشتند.

این جریان منحرف که علاوه بر ایام اربعین حسینی، در شب شهادت حضرت رضا (ع) نیز فراخوانی با همین مضمون منتشر کرده بود، امروز نیز تلاش‌هایی داشت که در فراخوان‌هایی، مراسم شام غریبان شهادت حضرت رضا (ع) را در مشهد و قم تحت تاثیر قرار دهد و با سوار شدن بر موج احساسات و عواطف مردمی، روند آرام و معنوی زیارت را تحت تاثیر قرار داد که طی روزهای گذشته و امروز با بی‌اعتنایی و واکنش منفی مردم و عزاداران مواجه شدند.

این تلاش‌های مذبوحانه در حالی است که عزاداران متدین و خادمان عتبه مقدسه، با اشراف کامل نسبت به شرایط شیوع کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، بارها جلوه‌های زیبای عقلانیت دینی را به نمایش گذاشته‌ و مانع سوءاستفاده دشمنان شدند.

باتوجه به فتنه‌انگیزی‌های جدید فرقه انگلیسی بویژه در روزهای اخیر و حمایت رسانه‌های وابسته به آل‌سعود چون ایران‌اینترنشال، حساسیت بیشتر نهادهای متولی نسبت به تحرکات این جریان منحرف ضروری به نظر می‌رسد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

نظر شما