دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹

کرونا در جهان

ابتلای بیش از ۳۴۶۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

کرونا در جهان

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۳۴۶ هزار و ۸۶۵ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۵ هزار و ۴۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش قدس آنلاین؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۴۱ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۷۵۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۱۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۱۸ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۴۶۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۷ هزار و ۹۴۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۵ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۵۳۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۴۴ هزار و ۵۴۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۲۸۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۸۱ هزار و ۳۱۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۲ هزار و ۳۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۵ هزار و ۷۳۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۴۶۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۳ هزار و ۳۲۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۱۶۵، ۷ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۶۸۷، ۷ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۲۷۷، ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۵۲ و ۵ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۱۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۵۵۱ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۸۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۵ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۵۹۵، ۳۳ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳۳۱ و ۲۰ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۴۹۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.