یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

نمایش جدیدترین آثار اهدایی به رهبر معظم انقلاب در موزه آستان قدس+عکس

موزه استان قدس

جدیدترین آثار اهدایی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در موزه آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش قدس آنلاین، گنجینه هدایای رهبر انقلاب، ۲۲ بهمن سال ۱۳۷۳ در ساختمان گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی افتتاح شد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ اثر اهدایی ایشان به موزه حرم مطهر رضوی، در این گنجینه به نمایش گذاشته شده است.

جخم

این گنجینه، شامل آثار و هدایایی است که سران کشورهای خارجی، شخصیت‌های برجسته ملی و بین‌المللی و ارادتمندان به رهبر انقلاب اسلامی در طول سال‌ها به حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای تقدیم کرده‌اند و ایشان نیز به رسم ادب، این هدایا را به آستان حضرت رضا(ع) اهدا کرده‌اند تا در موزه حرم مطهر رضوی نگهداری شود و در معرض دید عموم قرار بگیرد.

نخ

این گنجینه شامل آثار ارزشمند فراوانی است؛ از تابلوهای خطی، تذهیب، نقاشی، تابلوفرش، معرق و قلم‌زنی روی مس گرفته تا انواع مدال‏‌ها، سکه‌ها و ده‌ها اثر دیگر که حالا با به نمایش گذاشته شدن ۸ اثر جدید، تعداد آثار این گنجینه افزایش یافته و محتوای آن پربارتر شده است.

خح

فهرست ۸ اثر اهدایی جدید
معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی دراین‌باره گفت: به‌تازگی ۱۲ قلم آثار نفیس اهدایی شخصیت‌های کشوری و بین‌المللی به مقام معظم رهبری، برای نمایش در موزه  حرم مطهر رضوی تحویل آستان قدس رضوی شده است که در حال حاضر مراحل تهیه شناسنامه و مستند نگاری ۸ اثر این مجموعه تکمیل شده و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

خه8

مهدی قیصری نیک مشخصات این ۸ اثر را هم تشریح کرد و گفت: گلدان نقره‌ای عقیق نشان، اهدایی عمران خان نخست وزیر پاکستان، فلوت سنتی بومیان سرخپوست کوه آند اهدایی اوو مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی، گلدان اهدایی وزیر تجارت و بین الملل چین، یک نشان و دو پلاک طلا یادبود مزین به تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی، اهدایی گروه صنایع دستی پرنیا، و همچنین دو عصای چوبی مرصّع، ۸ اثر اهدایی جدیدی است که در گنجینه هدایای رهبری به نمایش گذاشته شده است.

شقل

معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی به این نکته نیز اشاره کرد که سایر آثار اهدایی نیز در زمان‌بندی مناسب در معرض بازدید عموم قرار داده خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.