دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی:

ارزش کالاها در انبارهای اموال تملیکی هزاران میلیارد تومان است

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی گفت: کالاهایی که در انبارهای سازمان اموال تملیکی وجود دارد، شامل کالاهای غیرمنقول و منقول است که ارزش آنها به هزاران میلیارد تومان می‌رسد و متاسفانه شاید ۱۰ تا ۱۲ سال است که در انبارها مانده‌اند.

انبار کالا

به گزارش قدس آنلاین از مرکز رسانه قوه قضاییه، عباس پوریانی با اشاره به وضعیت نابسامان انبارهای سازمان اموال تملیکی و بازدید اخیر رئیس قوه قضاییه از انبار مرکزی سازمان اموال تملیکی استان تهران اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده، پرونده‌های کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی در سازمان تعزیرات یا در دادگستری تشکیل شده و منجر به صدور رأی شده است اما متأسفانه ضعف‌های مدیریتی باعث شد که کالاها در انبارها بمانند.

وی با اشاره به اشراف و عزم جزم رؤسای قوای قضاییه و مجریه برای ساماندهی وضعیت کالاها در انبارهای سازمان اموال تملیکی، افزود: پس از صدور دستور ریاست قوه قضاییه و تعیین ضرب‌الاجل از سوی ایشان برای ساماندهی انبارهای سازمان اموال تملیکی، یک گروه ۱۲ نفره از جانب ستاد اموال تملیکی در انبارهای استان تهران برای ساماندهی مستقر شدند.

پوریانی با بیان اینکه کالاهایی که در انبارهای سازمان اموال تملیکی وجود دارد دو نوع هستند، گفت: بخشی از کالاهای موجود در انبارها، مربوط به کالاهای متروکه و بخشی دیگر مربوط به کالاهای قاچاق مکشوفه است؛ مشکلات ما در خصوص کالاهایی است که به عنوان قاچاق کشف شده و از سوی یگان‌های کاشف در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار داده شده است.

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی گفت: از نظر مسئولان سازمان اموال تملیکی، پرونده‌های مرتبط با کالاهای موجود در انبارها منجر به صدور رأی نشده است اما بررسی‌های ما نشان می‌دهد که ۹۰ درصد پرونده‌های مرتبط به کالاهای موجود در انبارها منجر به صدور رأی از سوی تعزیرات و دادگستری شده است.

نظر شما