دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹

بارشها در حوزه آبریز دریاچه ارومیه ۱۰ درصد افزایش یافت

اهدای دریاچه ارومیه

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از افزایش ۱۰ درصدی بارشها در حوزه آبریز دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال خبر داد.

مهدی صابری با بیان اینکه در سال زراعی امسال تاکنون ۳۲ میلیمتر بارندگی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه داشته‌ایم، افزود: این میزان در مقایسه با بلندمدت ۶ درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی میزان بارندگی در کل استان در سال زراعی تاکنون را ۳۹ میلیمتر عنوان و اضافه کرد: این میزان در مقایسه با بلندمدت ۲۸ درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال سه درصد کاهش نشان می‌دهد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی میزان بارندگی در ارومیه مرکز استان را ۶۲ میلیمتر تاکنون ذکر کرد و گفت: در مرکز استان نیز بارندگی نسبت به نرمال ۱۰ درصد کاهش و ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

صابری با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در پاییز امسال بارندگی‌های زیر نرمال بود و تحقق پیدا کرده است، گفت: اما پیش بینی‌ها نشان دهنده زمستان پربارش در استان است.

وی در خصوص ایستگاه‌های هواشناسی در استان گفت: هم اکنون بیش از ۲۰ ایستگاه هواشناسی در تمام شهرستان‌های استان فعال است و بر اساس آخرین تجهیزات وضعیت آب و هوایی استان را پیش بینی می‌کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.