یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸

وزیر جهادکشاورزی با استمهال تسهیلات کشاورزان استان کردستان موافقت کرد

مجلس شورای اسلامی

اعضای مجمع نمایندگان استان کردستان در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه، ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه برگزار کردند.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان کردستان در مجلس، اعضای مجمع نمایندگان استان کردستان در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه برگزار کردند.

علیرضا زندیان، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلانی به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت:  اخیرا برای پیگیری مطالبات کشاورزان حوزه انتخابیه با وزیر جهاد دیدار و گفت‌وگویی داشتم که در این نشست  پتانسیل کشاورزی و دامپروری منطقه مطرح و خواستار نگاه ویژه در جهت توسعه این حوزه شدم.

وی افزود: استمهال وام های کشاورزان به عنوان یکی از خواسته‌های مهم این قشر بوده که بنا به گفته وزیر جهادکشاورزی در این رابطه مکاتبات ضروری با بانک مرکزی صورت گرفته و در شرف ابلاغ است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مباحث دیگری همچون کمبود نیروی انسانی در اداره جهادکشاورزی، پیگیری و مطالبه مجدد تاسیس مرکز تحقیقات کشاورزی، افزایش سهمیه نهاده‌های دامی، بذر، کود و سموم شیمیایی، اختصاص سهمیه بیشتر تراکتور و کمباین با توجه به نیاز شهرستان در جهت توسعه ناوگان فرسوده کشاورزی بوده است.

وی گفت: دیدار چهره به چهره با مردم حوزه انتخابیه  و استماع مشکلات آنها و پیگیری برای رفع آنها از دیگر اقدامات محسوب می‌شود.

زندیان بیان کرد: اخیرا نیز مجمع نمایندگان استان کردستان با وزیر کشور دیداری داشتند که مباحثی در خصوص مشکلات حوزه‌های انتخابیه و همچنین بررسی شرایط و اوضاع اقتصادی و ضعف و نظارت برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در رسیدگی به امورات مردم مطرح شد.

 اخذ مجوز احداث گلخانه در شهرستان‌های قروه و دهگلان 

پرویز اوسطی، نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های عمرانی، بهداشت و درمان و کشاورزی و دامپروی برای توسعه حوزه انتخابیه انجام شده است.

وی افزود: طی روزهای اخیر نشستی با مدیر عامل شستا داشتم و ظرفیت‌های فراوان حوزه انتخابیه در بخش‌های کشاورزی و دامپروری منعکس و در همین راستا مجوز احداث یک دامداری ۳۰۰۰ هزار رأسی گاو شیری اخذ شد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مکان‌یابی این دامداری مشخص و همچنین نقشه‌برداری و اقدامات اداری آن نیز به اتمام رسید و به همین نزدیکی کلنگ احداث آن به زمین زده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه احداث این دامداری است که می‌تواند در تامین شیر و گوشت کشور و همچنین اشتغال در منطقه کمک شایانی کند.

اوسطی اظهار کرد: همچنین مجوز ۳ شهرک گلخانه‌ای در حوزه انتخابیه از سوی وزارت جهاد کشاورزی اخذ شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان کردستان بیان کرد: مجوز احداث گلخانه‌های ۵۰ هکتاری شهرستان قروه، ۱۰ هکتاری بخش دلبران و ۲۵ هکتاری شهرستان دهگلان اخذ و به ترتیب عملیات اجرایی آن آغاز و در حال طی کردن مراحل اداری هستند که پس از اتمام در زمینه صرف‌جویی آب و توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه تحول صورت می‌گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی وعده داد: در بازدید و سرکشی از حوزه انتخابیه با اهالی روستاهای گردمیران علیا و سفلی، حاجی‌آباد، مراد آباد، گرگانه، شاهجوب، صادق‌آباد  از توابع بخش بلبان آباد دهگلان، دیدار و گفت‌وگو انجام از نزدیک مشکلات و مطالبات آنها را استماع و پیگیر حل آنها خواهم شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.