سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹

پیام وزیر ارشاد برای سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک ایران و تاجیکستان

وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مناسبت سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام محمدمهدی اسماعیلی به شرح زیر است:

«روابط رسمی جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران سی‌ساله شد. جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که به‌عنوان اولین کشوری که استقلال تاجیکستان را به رسمیت شناخت، خود را اولین دوست و برادر جمهوری تاجیکستان قلمداد کند.

اشتراکات فرهنگی دو کشور ریشه در اعماق تاریخ دارد و به‌دست نام‌آورانی چون فردوسی و کمال خجندی و میرسیدعلی همدانی تثبیت شده‌است. عزم امروز رؤسای جمهور دو کشور جناب آقای آیت‌الله رئیسی و جناب آقای امامعلی رحمان بر گسترش روابط همه‌جانبه، نشان از وفاداری هر دو کشور بر اشتراکات فرهنگی دارد. زبان شیرین فارسی، ملت هر دو کشور را با حکمت‌‎های فراوان آشنا ساخته و نقطه تلاقی و پیوند عواطف و احساسات این دو ملت بزرگ است.

اینجانب ضمن تبریک صمیمانه سی‌امین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک دو کشور، آمادگی همه‌جانبه کشورم را برای توسعه روابط فرهنگی و هنری اعلام می‌کنم و دست همکاران تاجیک خود را با صمیمیت می‌فشارم.

دوستان را دور بودن نیست قطع ارتباط                         

آب اگر صد پاره گردد باز با هم آشناست»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.