جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶

AFC و ادامه برگزاری متمرکز مسابقات

فولاد و سپاهان میزبان لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند؟

در شرایطی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای سومین سال متوالی قصد دارد بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را به صورت متمرکز برگزار کند، وضعیت میزبانی دو نماینده ایران در ابهام قرار دارد.

فولاد و سپاهان

به گزارش قدس آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته اعلام کرد که مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا به دلیل شیوع سویه جدید ویروس کرونا به صورت متمرکز برگزار خواهد شد. این مسابقات طی دو سال گذشته هم با این سیستم برگزار شده بود.

در سال ۲۰۲۰ و در ابتدای شیوع ویروس کرونا کشور قطر به عنوان تنها میزبان لیگ قهرمانان آسیا تمام مسابقات را میزبانی کرد که در آن سال تیم اولسان هیوندای کره جنوبی با غلبه بر پرسپولیس ایران به عنوان قهرمانی رسید.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۱ شرایط میزبانی در مرحله گروهی را برای چند کشور دیگر از جمله عربستان، هندوستان و امارات فراهم کرد اما مراحل نهایی را به صورت متمرکز در کشور عربستان برگزار کرد.

این سیستم در سال ۲۰۲۲ هم اجرا خواهد شد و خبری از بازی‌های رفت و برگشت در هر کشور نیست. بعد از برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا که روز دوشنبه آینده انجام می‌شود، کشورهای مختلف می‌توانند برای میزبانی مرحله گروهی دست به کار شوند و درخواست خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهند.

ایران فصل گذشته با وجود درخواست استقلال، فولاد و پرسپولیس برای میزبانی، به دلایل مختلف از جمله تحریم‌ها، داشتن چند زمین تمرین و بازی مناسب و موانع دیگر نتوانست نظر مثبت کنفدراسیون آسیا را جلب کند.

با توجه به اینکه استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ حضور نخواهند داشت و با اعلام خبر حذف آنها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا طی هفته گذشته، تنها فولاد خوزستان و سپاهان نمایندگان کشورمان در این دوره از بازی‌ها خواهند بود.

هرچند شرایط میزبانی برای تیم‌های ایرانی نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است اما انتظار می‌رود فولاد و سپاهان امسال بازهم برای گرفتن میزبانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان با AFC نامه نگاری کنند. در میان تیم های ایرانی، سپاهان وضعیت به مراتب بهتری دارد و شاید بتواند طلسم میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا را بشکند.

منبع: مهر

نظر شما