جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰

آیت الله علم الهدی: ضامن حکمرانی دینی در کشور وجود غیرت دینی در جامعه است

علم الهدی

امام جمعه مشهد ضامن حکمرانی دینی در کشور را وجود غیرت دینی در جامعه عنوان کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه ۲۴ دی ماه مشهد مقدس در حرم امام رضا (ع) اظهار کرد: روز نوزدهم دی برای ما مخصوصأ برای نسلی که آن روز را درک نکرده است، خیلی اهمیت دارد.

آیت الله سید احمد علم الهدی ادامه داد: این روز سرآغاز یک حرکت زنجیره‌ای در کشور است بساط یک نظام و حکومتی که برای خودش ۲۵۰۰ سال سابقه تاریخ قائل بود نابود کرد

وی با بیان اینکه چرا آن قدرت تا دندان مسلح در مقابل مردم با دست خالی شکست خورد؟، متذکر شد: آن قدرت به خاطر پوچی و تهی بودن، مالامال از فساد، جنایت و نفرت عمومی شکست خورد، مردم یک چیز داشتند و آن غیرت دینی بود، حمایت و امداد الهی را از غیب داشتند و پیروز شدند. 

امام جمعه مشهد با تاکید بر این موضوع که رهبر انقلاب در روز ۱۹ دی امسال روی دو نکته «غیرت دینی» و «مقصد. جنگ نرم» تأکید داشتند، اضافه کرد: غیرت دینی این است که ما سه چیز را در زندگی تحمل نکنیم: «ضعف و ناتوانی اسلام»، «دشمنی خدا» و «سقوط ارزش‌ها».

وی افزود: آدمی که غیرت دینی دارد نمی‌توانی در برابر تهاجم به دین بی‌تفاوت باشد، غیرت دینی به آدم اجازه نمی‌دهد ببیند ارزش، فرهنگ و جریان واجبات و جریان‌های ارزشی دین در مردم عوض شود و ارزش‌های غربی دشمن جایش را بگیرد. 

امام جمعه مشهد گفت: حاکمیت دین یعنی نظام اسلامی که ۴۳ سال است تشکیل شده و حکمرانی دین یعنی دین در زندگی اجتماعی ما حکمرانی کند، ضامن حکمرانی دینی در کشور وجود غیرت دینی است. 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند نه اسلام سکولار، بیان کرد: فضای مجازی مالامال از توهین به اشخاص و مسئولین و ایجاد دغدغه برای نظام و ایجاد نارضاتی و سیاه‌ نمایی برای مردم است را دشمن درست کرده، این جنگ دشمن است که «اسلام سیاسی» را هدف گرفته است. 

وی افزود: نقد در این مملکت آزاد است و باید نقد شود، این درست نیست بنده حرف بزنم کسی نقد نکند و بگویم هرچه گفتم درست است، کسانی که نقد می‌کنند حواسشان باشد نقدی نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند بهانه به دست دشمن بدهند، از طریقی نقد شود که دشمن استفاده نکند و نظرش را نیز کاملأ اعلام کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.