یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵

دبیر جشنواره تئاتر فجر :

بودجه چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر هنوز مصوب نشده است

مسافرآستانه گفت:سال گذشته، بخش جداگانه‌ای با عنوان جایزه شهید سلیمانی به جشنواره تئاتر فجر اضافه شد، اما امسال این بخش در جشنواره حضور ندارد

دبیر جشنواره تئاتر فجر

به گزارش قدس آنلاین، حسین مسافر آستانه دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر گفت: بودجه چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر هنوز مصوب نشده و مبلغ بودجه از سوی ستاد جشنواره با توجه به تورم بالا ۹ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

بودجه جشنواره تئاتر فجر در دوره گذشته، ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود. امسال افتتاحیه این رویداد ۱۴ بهمن در استان یزد برگزار می‌شود.

مسافرآستانه دلیل آن را توازن مناسب بین هنرمندان در سراسر کشور می‌داند. پیش از این مرکز اصلی برگزاری جشنواره تئاتر فجر (افتتاحیه و اختتامیه) تهران بود.

به گفته دبیر چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر، هزینه‌های اعزام گروه‌های نمایشی از سایر استان‌ها به یزد و علاوه بر آن هزینه تولید اثر نمایشی، بر عهده ستاد جشنواره است.

سال گذشته، بخش جداگانه‌ای با عنوان جایزه شهید سلیمانی به جشنواره تئاتر فجر اضافه شد، اما امسال این بخش در جشنواره حضور ندارد. اما مسافر آستانه می‌گوید شرکت‌کنندگان در جشنواره تئاتر سردار آسمانی که آثار منسجم و درخور شخصیت سردار سلیمانی در این جشنواره ارائه داده باشند، برای شرکت در جشنواره تئاتر فجر انتخاب می‌شوند.

فعلاً ظرفیت پذیرش تماشاگر در سالن‌های نمایش صددرصد است، اما از چهاردهم بهمن‌ماه (آغاز جشنواره) وضعیت کرونایی کشور بررسی می‌شود و با توجه به رنگ بندی کرونایی، تصمیم گیری نهایی می‌شود.

جشنواره تئاتر فجر دو روز بعد از آغاز جشنواره فیلم فجر، از چهاردهم بهمن در یزد کار خود را آغاز می‌کند و تا ۲۶ بهمن ادامه دارد. در بخش بین‌الملل تا امروز، آثاری از آسیا و اروپا برای شرکت در جشنواره فرستاده شده اند، اما حضور نهایی شرکت‌کنندگان در بخش بین‌الملل هنوز مشخص نیست.

دبیر چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر، همچنین از پخش آنلاین نمایش‌ها علاوه بر اجرای حضوری آنها خبر داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

نظر شما