یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲

افزایش ورود مسافر از افغانستان به دوغارون

سرپرست اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: افزایش ورود مسافران پیاده از افغانستان به منطقه مرزی دوغارون ایران موجب شد امروز برای چند ساعت خروج کامیونهای ایرانی و افغانستانی از ایران به خاک افغانستان با مشکل مواجه شود.

افغانی

به گزارش قدس انلاین، مرتضی مجردی افزود:پیش از این به مدت ۲ هفته به واسطه محدودیتهای ناشی از کرونا، ورود اتباع خارجی به کشورمان از مرزهای زمینی ممنوع بود اما به تازگی این ممنوعیت لغو شده است.

وی ادامه داد: پس از لغو ممنوعیت ورود مسافر از مرز دوغارون، طی چند روز گذشته با افزایش شمار مسافران زمینی در این مرز مواجه شدیم که امروز این تردد بیش از روزهای گذشته بود.

سرپرست اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در حال حاضر روزانه به طور متوسط حدود ۴۰۰ دستگاه ناوگان تجاری به صورت ورودی و خروجی از این پایانه مرزی مهم تردد دارند.

پایانه مرزی ۳۳ هکتاری دوغارون با افزون بر یک قرن سابقه فعالیت نه تنها در زمره پنج گمرک برتر ایران قرار دارد بلکه فعالترین واحد گمرکی خراسان رضوی پس از گمرک مشهد و تنها گمرک مستقل این استان است که نقل و انتقال ترانزیتی انواع کالاها از کشورمان به افغانستان، از طریق آن صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایرنا

نظر شما