جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱

هوای امروز تهران «قابل قبول» است

تهران

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام کرد که امروز،جمعه(اول بهمن‌ماه)،کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد و وزش باد مؤثر طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز جمعه (۱ بهمن‌ماه) با توجه به وزش باد نسبتاً شدید و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و همچنین کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول و پاک قرار می‌گیرد.

وزش باد مؤثر در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند. با تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت جمعه(۱بهمن‌ماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

صبح روز شنبه (۲بهمن‌ماه) همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و در برخی مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

 کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه(۲بهمن‌ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و انتظار می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گیرد.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۵۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.