شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران افتتاح شد

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با مشارکت ۲ هزار و ۱۰۰ ناشر داخلی و خارجی و عرضه بیش از ۲۰۰ هزار عنوان کتاب افتتاح شد.

دومین دوره نمایشگاه مجازی کتاب

به گزارش قدس آنلاین، آیین افتتاحیه دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، عصر امروز، با حضور یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی رمضانی، رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در تالار عاشوری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

علی رمضانی، رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران در آیین افتتاح این رویداد، از دومین پویش نمایشگاه با عنوان «من هم کتاب خریدم» خبر داد و گفت: از علاقه‌مندان می‌خواهیم بعد از خرید کتاب از نمایشگاه و به اشتراک‌گذاری سفارش خود در فضای مجازی هشتک من هم کتاب خریدم را فعال کنند.

وی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا (س) درباره برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران متقارن با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) آغاز می‌شود. براساس برنامه‌ریزی‌ها مخاطبان و علاقه‌مندان به کتاب از سه روز پیش می‌توانستند برای ثبت سفارش کتاب‌های مورد علاقه خود به سامانه مراجعه کنند. 

رمضانی ادامه داد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۲۴ ساعته به علاقه‌مندان به کتاب خدمات ارایه می‌کند. دوستداران کتاب می‌توانند آثار را خریداری و به صورت رایگان از خدمات پستی برای دریافت سفارش‌های خود بهره‌مند شوند. همزمان در مرکز پاسخگویی نمایشگاه و در نقطه اوج نمایشگاه، هفتاد نفر پاسخگوی پرسش‌های مردم هستند. اگر کاربران در جریان ثبت سفارش و دریافت مرسوله خود دچار مشکل شدند مرکز پاسخگویی از ساعت ۹ تا ۲۱ از طریق شماره تماس ۹۱۰۰۹۸۹۸ آماده راهنمایی آن‌هاست.

رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران افزود: در این نمایشگاه ۲ هزار ۱۰۰ ناشر داخلی و خارجی بیش از ۲۰۰ هزار عنوان را در معرض دید علاقه‌مندان به کتاب قرار داده اند. ۱۵۰هزار دانشجو، طلبه، استاد دانشگاه و اعضای هیأت علمی موفق شدند فرایند ثبت‌نام بن خرید کتاب دومین نمایشگاه مجازی کتاب را به اتمام برسانند. امیدوار هستیم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین حامیان نمایشگاه میزان اعتبار بن خرید نمایشگاه افزایش پیدا کند.

به گفته رمضانی ۵۰ سازمان از جمله سازمان صدا و سیما، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، بانک صادرات، وزارت کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه علمیه، شهرداری‌ها، نهاد کتابخانه‌های عمومی مجریان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران را همراهی می‌کنند.

رمضانی با بیان این مطلب که به یمن تقارن زمان آغاز به کار نمایشگاه مجازی کتاب تهران با سالروز میلاد حضرت زهرا(س) بخش ویژه در سامانه این رویداد پیش‌بینی شده گفت: آثار مرتبط با حضرت زهرا (س) از سوی ۱۳۰ ناشر دسته‌بندی و با نام این شخصیت بزرگ دینی متمایز شده است.

رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با اشاره به برگزاری برنامه‌های ترویجی و فرهنگی همزمان با نمایشگاه گفت: این برنامه‌ها از سوی ادارات کل استان تنظیم و همزمان با برگزاری نمایشگاه میزبان علاقه‌مندان به کتاب است. سه پویش مهم همزمان با نمایشگاه برگزار خواهد شد. نخست پویش این کتاب را بخوان با مشارکت ناشران و گروه‌های ترویجی و تشکل‌های نشر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در آخرین روز نمایشگاه نیز به برگزیدگان این پویش جوایزی نیز اهدا خواهد شد. دومین پویش نیز با عنوان من هم کتاب خریدم با مشارکت خریداران کتاب برگزار خواهد شد. از علاقه‌مندان می‌خواهیم بعد از خرید کتاب از نمایشگاه و به اشتراک‌گذاری سفارش خود در فضای مجازی هشتک من هم کتاب خریدم را فعال کنند.

رمضانی درباره پویش نذر کتاب گفت: در برگزاری پویش نذر کتاب از همه ناشران و خریداران می‌خواهیم برای توزیع کتاب در مناطق کمتر برخوردار مشارکت داشته باشند. علاوه بر این از همه دستگاه‌های و مجموعه‌های اقتصادی خصوصی و دولتی می‌خواهیم برای کارکنان و اعضای خانواده خود از نمایشگاه بهره‌مندی فرهنگی فراهم کنند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما