شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵

رئیس اداره کتابخانه و معاون فرهنگی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک مطرح کرد؛

خرید ۴۰ میلیون تومانی کتابخانه موزه ملی ملک از نمایشگاه مجازی کتاب تهران

محسن حق‌گو گفت: کتابخانه موزه ملی ملک به منظور تامین کتاب‌های مورد نیاز خود، در دومین روز از برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، با صرف هزینه‌ای معادل ۴۰ میلیون تومان، کتاب‌هایی با محوریت تاریخ و فرهنگ ایران سفارش داده که مراحل نهایی آن در حال انجام است.

رئیس اداره کتابخانه و معاون فرهنگی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک

به گزارش قدس آنلاین، محسن حق‌گو (رئیس اداره کتابخانه و معاون فرهنگی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک) با حضور و در گفت‌وگو با ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ضمن تقدیر از برگزار کنندگان نمایشگاه  تصریح کرد: ۴۰ میلیون تومان میزان بودجه‌ای است که کتابخانه موزه ملی ملک برای تامین کتاب‌های مورد نیاز خود در نظر گرفته است و خوشبختانه توانستیم در دومین روز از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، این کتاب‌ها را سفارش دهیم.

وی افزود: قصد داریم با سفارش و خرید کتاب‌هایی با محوریت تاریخ و فرهنگ ایران که سال گذشته منتشر شده و در کتابخانه موجود نیست، بخش تخصصی کتابخانه موزه ملی ملک را تجهیز کنیم.

او با تاکید بر این نکته که جلب مشارکت بیشتر ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب تهران یک ضرورت است، عنوان کرد: یکی از پیشنهادات من برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه در سال های آینده این است که مسئولان بیشتر بر جلب مشارکت ناشران تمرکز کنند.

رئیس اداره کتابخانه و معاون فرهنگی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با بیان اینکه کتابخانه ملی ملک به عنوان یکی از ۶ کتابخانه برتر کشور در میان مردم شناخته شده است، تصریح کرد: عامه مردم کتابخانه ملی ملک را بیشتر به واسطه داشتن ۱۰۰ هزار جلد کتاب و بیش از ۱۹ هزار نسخ خطی ارزشمند که در ۷هزار مجلد نگهداری می‌شوند، می‌شناسند.

او در ادامه با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران باتوجه به محدودیت‌های کرونایی و آلودگی هوا یک ضرورت برای جامعه و اهالی صنعت نشر کشور محسوب می شود، افزود: وقتی چیزی برای صنعت نشر ضروری است نمی‌توان به ماهیت آن نقدی وارد کرد، اما می‌توان بر نحوه اجرا و جزئیات آن نظر داد و پیشنهاداتی هم برای بهتر برگزار شدن این رویداد مهم فرهنگی به مسئولان ارائه کرد.

در پایان محسن حقگو با شرکت در پویش نذر کتاب، ۸ جلد کتاب به نیت علی بن موسی الرضا (ع) با موضوع اخلاق اسلامی به کتابخانه عمومی شهر نائین زادگاه پدری‌اش که از توابع استان اصفهان است اهدا کرد.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ماه آغاز شده و تا دهم بهمن‌ماه ١٤٠٠ ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

منبع: خانه کتاب ایران

انتهای خبر/