چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد.

آمریکا

به گزارش قدس آنلاین، وزارت خزانه داری آمریکا عصر امروز تحریم‌های جدیدی را علیه چند نهاد و یک فرد ایرانی اعمال کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، «محمد علی حسینی» به دلیل ارتباط با سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت.

همچنین شرکت «جستار صنعت دلیجان»، «شرکت صنعتی عمرانی پارس بنای صدر»، شرکت «سایه بان سپهر دلیجان» و شرکت «سینا کامپوزیت دلیجان» به لیست تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا افزوده شدند.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده که این شرکت‌ها را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم کرده است.

این تحریم‌ها در حالی اعمال می‌شود که مذاکرات میان ایران و طرف‌های باقی مانده در توافق موسوم به برجام برای احیای توافق هسته‌ای در جریان است و یکی از عوامل حصول توافق، اصرار واشنگتن برای عدم حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تحریم‌های آمریکاست.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش نیز اخیرا در پیامی توییتری نوشته بود: «دور هشتم گفت‌وگوهای وین هنوز تکمیل نشده است. این گفت‌وگوها هنوز ادامه داشته اما در حالت وقفه (یا سکته) قرار گرفته است. من معتقدم زمانی که اختلافات نهایی میان ایران و آمریکا حل شد شرکت کنندگان کنونی برجام به وین باز خواهند گشت تا توافق را نهایی کنند».

«جو بایدن» قبل از رسیدن به ریاست‌جمهوری آمریکا مدعی شده بود کشورش را به برجام بازخواهد گرداند، اما تا کنون از انجام اقدامات لازم برای عمل به تعهدات واشنگتن خودداری کرده است.

اصرار دولت بایدن بر حفظ تحریم‌های ترامپ یکی از موانع موجود در دورهای گذشته مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین بوده است.

دولت  سابق آمریکا به ریاست دونالد ترامپ، در اردیبهشت سال 1397 به طور یکجانبه از توافق جامع اقدام مشترک که مورد تایید سازمان ملل بوده، خارج شد.

ترامپ مدعی بود که این توافق بدی بوده و که ایران را مجبور خواهد کرد که به پای میز مذاکره آمده و توافق دیگری را که به زعم دولت سابق آمریکا، توافق بهتری است حاصل خواهد کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما