دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲

در پی آب افتادگی معابر سطح شهر مشهد پس از بارندگی‌های اخیر؛

کارت زرد رئیس کمیسیون حقوقی شورا به معاون خدمات شهری مشهد

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارتی شورای شهر مشهد در پی آب افتادگی معابر سطح شهر پس از بارندگی‌های اخیر، به معاونت خدمات شهری شهرداری تذکر داد.

آبگرفتگی

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، هاشم دائمی در سی‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به بارندگی‌های اخیر سطح شهر، اظهارکرد: حجم بارش‌های باران، مایه خشنودی، خرسندی و نویدبخش تامین منابع آبی شهر خواهد بود.

وی افزود: یکی از نکات حائز اهمیت، وظیفه مدیریت شهری در زمان بروز باران‌های فصلی و آب‌افتادگی معابر سطح شهر است.
دائمی گفت: تشکیل ستاد بحران در چنین شرایطی در شرح وظایف و خدمات معاون خدمات‌ و ‌محیط‌زیست شهری است که نیاز به جدیت و همت مضاعف از سوی آن معاونت دارد تا نسبت به مرتفع نمودن مشکلات زائران و مجاوران رضوی اقدام شایسته و به موقع صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه طی روزهای اخیر، تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان شورای شهر و شهرداری برای بررسی و پرداختن به این موضوع ایجاد شده، تصریح کرد: اقدامات معاونت خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد در شرایط بحرانی، توسط این تیم رصد شد.

دائمی گفت: با وجود اعلام هشدار سطوح مختلف هواشناسی توسط هواشناسی استان، جلسات برنامه‌ریزی مدیریت بحران تشکیل نشد و بروزرسانی اطلاعات مربوط به نقاط بحرانی آب افتادگی هم در سطح مناطق هم صورت نگرفت.

وی با تاکید بر لزوم حضور معاون خدمات‌شهری و تیم کارشناسی این حوزه و ایفای نقش در راهبری و هماهنگی هرچه بیشتر سازمان‌ها و ادارات درگیر در زمان بحران از جمله سازمان مدیریت پسماند و ادارات خدمات‌شهری مناطق در اتاق بحران و نظارت مستمر در زمان بحران تا رسیدن به شرایط عادی، افزود: تیم بازدید میدانی و انعکاس موارد بحران‌زا و نظارت بر عملکرد تیم اجرایی جهت مرتفع نمودن مشکلات یاد شده و همچنین لایروبی صحیح و مناسب نیز باید در دستورکار قرار می‌گرفت.

دائمی با بیان اینکه در زمان بحران باید شاهد مدیریت صحیح ماشین‌آلات و نیروها توسط معاونت خدمات شهری و استفاده حداکثری از توان هر یک از حوزه‌های حاضر در اتاق بحران باشیم، اظهارکرد: متاسفانه برنامه‌ریزی مناسب و رفع مشکلات فنی که موجب آبگرفتگی شده، از ۶ ماه قبل از فرارسیدن فصل بارندگی انجام نشده است. 

انتهای پیام

نظر شما