سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱

افزایش قیمت بنزین در آمریکا نفت را به مرز ۱۱۵ دلار رساند

پس از افزایش شدید قیمت بنزین در آمریکا و همچنین به علت خوش بینی در مورد بهبود قابل توجه تقاضا در چین، قیمت نفت در معاملات امروز به ۱۱۴.۷۵ دلار افزایش یافت.

نفت

به گزارش قدس آنلاین، قیمت نفت در معاملات امروز به علت خوش بینی در مورد بهبود قابل توجه تقاضا در چین افزایش یافت.

نشانه های مثبتی مبنی بر کاهش همه گیری کرونا در این کشور در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند، وجود داشت.

هر بشکه نفت برنت با ۵۱ سنت افزایش به ۱۱۴.۷۵ دلار رسید. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۴۰ سنت افزایش ۱۱۴.۶۰ دلار معامله شد.

مقامات شانگهای اعلام کردند، قرار است این بندر به میزان گسترده ای بازگشایی شود و زندگی ۲۵ میلیون جمعیت این شهر از یک جولای به حالت عادی بازگردد.

با این حال، هنوز ۴۶ شهر چین در قرنطینه به سر می برند و به همین علت خریدها، تولیدهای کارخانه ها و مصرف انرژی کاهش یافته است.

باب یاگر، مدیر موسسه میزوهو گفت: «ما شاهد سیگنال های زیادی هستیم که تقاضا در آن منطقه بهبود خواهد یافت و سبب تقویت قیمت ها خواهد شد.»

همراستا با کاهش غیرمنتظره در تولید صنعتی در ماه آوریل، چین ۱۱ درصد نفت خام کمتری پالایش کرده و تولید روزانه به کمترین میزان از مارس ۲۰۲۰ رسیده است.

قیمت بنزین آمریکا در روز دوشنبه به بالاترین رقم تاریخ این کشور رسید زیرا ذخایر این کشور کاهش یافت و نگرانی در مورد عرضه ایجاد کرد.

آمارهای وزارت خزانه داری آمریکا در روز دوشنبه نشان داد، ذخایر به ۵۳۸ میلیون بشکه کاهش یافته  که کمترین میزان از سال ۱۹۸۷ به شمار می رود.

منبع: فارس

نظر شما