جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹

اردوغان: اختلافات ما با عربستان و امارات درون خانوادگی است

رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی اختلافات میان آنکارا با عربستان سعودی و امارات را "اختلافات داخل یک خانواده" خواند.

اردوغان

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اخیرا برای دومین بار طی چند ماه گذشته به امارات سفر کرده بود در سخنانی در آنکارا درباره اختلافات میان کشورش با عربستان سعودی و امارات اظهار کرد که این اختلافات، "اختلافات داخل یک خانواده" است.

اردوغان اختلافات ترکیه با عربستان و امارات را "کم اهمیت" دانست و تاکید کرد که کشورش اشتراکاتی با ریاض و ابوظبی دارد.

وی ادامه داد: ما بر اختلافات با ریاض و ابوظبی غلیه کرده‌ و برای توسعه سریع روابط دوجانبه در زمینه‌های تجاری، صنعتی، صنایع دفاعی، فرهنگی و گردشگری برنامه ریزی کرده‌ایم و در حال انجام اقداماتی در این راستا هستیم.

اردوغان همچنین گفت: به نظرم روند کنونی که با هر دو کشور آغاز شده است به نفع هر دو کشور هم در روابط تجاری و هم در روابط سیاسی خواهد بود.

وی در ادامه تاکید کرد که ترکیه تجربیات خود در زمینه صنایع دفاعی را در اختیار عربستان و امارات قرار خواهد داد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین به سفر اخیر خود به امارات برای تسلیت درگذشت خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس سابق این کشور اشاره کرد و گفت: روابط با عربستان سعودی نیز در جهت مثبت‌تری پیش می‌رود.

رئیس جمهور ترکیه سه‌شنبه به همراه خلوصی آکار، وزیر دفاع، نومان کورتولموش، معاون دبیرکل حزب عدالت و توسعه (حزب حاکم) و فخرالدین آلتون،  رئیس اداره ارتباطات ترکیه برای دومین بار طی چند ماه گذشته به امارات سفر کرد.

نظر شما