جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲

آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت ششمین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین، فرمانده حزب‌الله در سوریه، به بررسی مسائل منطقه و لبنان پرداخت.

سیدحسن نصرالله

به گزارش قدس آنلاین، «سید حسن نصر الله»، دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان سخنرانی خود را به مناسبت ششمسن سالگرد شهادت مصطفی بدرالدین، فرمانده حزب‌الله در سوریه آغاز کرد.

شهید بدرالدین، فرمانده شاخه نظامی حزب الله ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ (۱۳ مه ۲۰۱۶) در حمله راکتی و توپخانه‌ای تکفیری‌ها به نزدیکی فرودگاهی نظامی در حوالی دمشق، پایتخت سوریه ترور و شهید شد.

نصرالله در آغاز سخنرانی خود، ضمن تبریک و تسلیت شهادت بدرالدین به خانواده وی، گفت که سال گذشته به خاطر کرونا، شرایط برگزاری این بزرگداشت فراهم نبوده است.

وی ضمن قدردانی از مردم لبنان به خاطر مشارکت در انتخابات پارلمانی، به ویژه اتباع لبنانی مقیم خارج که در صفوف طولانی اخذ رأی حضور داشتند، تصریح کرد، شاید برای برخی از این اتباع، به خاطر رأی دادن به حزب الله و همپیمانانش، مشکلاتی نیز ایجاد می‌شد، ولی با وجود این، رأی دادند و باید از همه این افراد، قدردانی کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان سپس به شخصیت شهید بدرالدین پرداخت و گفت: «بسیاری از افراد مانند شهید بدرالدین به اقتضای شغل جهادی خود، نزد مردم شناخته شده نیستند. تصاویر آنان نیز مخفی است. ولی پس از شهادت، نامهای واقعی آنان اعلام می‌شود. فیلمهای مستندی نیز درباره زندگی آنان ساخته می‌شود».

شبکه خبری المیادین به نقل از نصرالله گزارش داد، اشغال فلسطین موسوم به «نکبة» در سال ۱۹۴۸، شکستی برای همه کشورهای عربی و «ملتهای منطقه بود. ملتهای ما همچنان با نتایج این شکست مواجه هستند. منطقه ما نیز [از طریق جنگ] در حال فرسایش است و از ۷۴ سال پیش تا کنون، با جنگ مواجه است».

منبع: فارس

نظر شما