چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳

مخالفت صریح ایران با پیشنهاد آمریکا برای اصلاح مقررات بهداشتی بین المللی

دستیار ویژه و مدیر کل اموربین الملل وزارت بهداشت از مخالفت صریح جمهوری اسلامی با پیشنهاد آمریکا در مجمع جهانی سلامت مبنی بر اصلاح مقررات بهداشتی بین المللی خبر داد.

نیکنام

به گزارش قدس آنلاین، محمد حسین نیکنام گفت : در نشست  مجمع جهانی سلامت هیچ معاهده ای برای تصویب در دستور کار نیست. تنها موضوع در دستور کار ، تغییر زمان مورد نیاز برای رد یا پذیرش اصلاحات احتمالی آتی در مقررات بهداشتی بین المللی با پیشنهاد آمریکاست که در این زمینه  کشورمان در مباحث کمیته مربوطه با  آن مخالفت کرد و همچنین در نطق وزیر محترم با آن مخالفت و اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران آن را رد می کند.

مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت تصریح کرد : جمهوری اسلامی  در این نشست به صورت رسمی خود را از پذیرش هرگونه تعهدی در این زمینه جدا کرد.

به گزارش وبدا، هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت از  یکم خرداد ماه سال جاری با حضور بیش از ۱۹۰ عضو این سازمان در ژنو در حال برگزاری است.

 در این نشست در حوزه بیماری‌های مهم غیر واگیر، در مورد (NCD  پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر)، موضوعات مرتبط با دیابت، سرطان رحم، سلامت روان، اپی لپسی (صرع)، بیماری‌های ناشی از مصرف دخانیات، بیماری‌های دهان و دندان و چاقی و در حوزه بیماری‌های واگیر، در مورد موضوعاتی همچون ایدز، هپاتیت، سل، مننژیت، آنفلوآنزا، فلج اطفال بحث و بررسی صورت گرفت.

مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت با بیان اینکه دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مجمع عمومی پیرامون مباحث بهداشتی و درمانی و همچنین در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی  سخنرانی کرد، اظهار داشت : وزیر بهداشت کشورمان در  سخنرانی خود ضمن برشمردن موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با کووید ۱۹،  با تاکید براین نکته که این دستاوردها علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان حاصل شده، بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به اصول استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه عرصه ها از جمله سلامت، تصریح  کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما