پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶

هنرمندان موضوع فرزندآوری را اساس خلق آثارشان قرار دهند

یک نقاش معتقد است که عدالت و جوانی جمعیت دغدغه های اصلی جامعه امروز است.

احمد اقا قلی زاده

به گزارش قدس آنلاین، احمد آقاقلی‌زاده نقاش و طراح گرافیک بیان کرد: عدالت و فرزندآوری دغدغه های مهم جامعه امروز هستند که باید اساس خلق آثار هنری قرار بگیرند.

او می گوید: صهیونیست ها در تلاش هستند تا جمعیت مسلمان ها را کم کنند، بنابراین وظیفه هنرمند است که با ابزار هنری خود مقابل پیری جمعیت و همچنین زیر پا گذاشتن عدالت ایستادگی کند.

این هنرمند به تازگی و به بهانه چهلمین سالروز فتح خرمشهر، همراه با هنرمندان دیگر انقلاب از جمله کاظم چلیپا، غلامعلی طاهری، عبدالحمید قدیریان، مرتضی اسدی و محمد اسدی جوزانی، مجموعه ای از نقاشی هایشان را در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نمایش گذاشته اند.

اثر عباس آقاقلی‌زاده که تصویر پوستر نمایشگاه شهر آسمانی هم می‌باشد، برداشت عینی از زمان جنگ است.

هنرمندان فرزندآوری را اساس خلق آثارشان قرار دهند

قلی‌زاده درباره اثر خود می‌گوید: وقتی سال ۶۲ در قالب یک گروه از دانشکده هنرهای زیبا برای بازدید به شهر خرمشهر رفتیم، من این صحنه را به چشم خود دیدم. در یکی از خانه ها درختی از میان خرابه ها بالا آمده و شکوفه زده بود. این تابلو دقیقا حس آن لحظه را بازنمایی می‌کند اما افسوس که امکان تکثیر آن وجود ندارد.

او معتقد است در کشورهایی مانند روسیه، ژاپن و ویتنام، آثار هنری مربوط به جنگ هایشان را در یک موزه مخصوص نگهداری و از آنها کسب درآمد می کنند، در صورتی که در ایران آثار مربوط به دوران دفاع مقدس در انبارها خاک می خورد. متاسفانه بیشتر این آثار نه چاپ و نه در سایت ها بارگذاری شده اند.

براساس گفته های این هنرمند، چندین سال قبل آثار مربوط به دوران جنگ در تعداد بالا چاپ و با قیمت مناسب هم عرضه میشد و تمامی اداره ها این آثار را خریداری می کردند اما الان حتی همت ایجاد یک سایت که این آثار را به صورت مجازی در اختیار مردم قرار دهد هم وجود ندارد. آثار ارزشمند دوران دفاع مقدس تنها در انبارها هستند که اگر اتفاقی برای آن انبارها رخ دهد، بخشی از سرمایه های فرهنگی ایران از بین می رود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما