شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶

برپایی میز جمهوری آذربایجان در وزارت میراث‌فرهنگی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در نشست با فعالان گردشگری جمهوری آذربایجان از برپایی میز جمهوری آذربایجان برای نخستین بار در این وزارتخانه خبر داد.

وزارت گردشگری

به‌گزارش قدس آنلاین، سید عزت‌الله ضرغامی در نشست با فعالان گردشگری جمهوری آذربایجان از برپایی میز جمهوری آذربایجان برای نخستین بار در این وزارتخانه خبر داد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در نشست صمیمی با فعالان بخش خصوصی عرصه گردشگری جمهوری آذربایجان با اشاره به درهم‌آمیختگی فرهنگی دو کشور همسایه، ایران و آذربایجان را دو کشور تأثیرگذار منطقه با یک ملت توصیف کرد و گفت: فرهنگ تنها عاملی برای تعمیق دوستی‌ها برای مقابله با دشمنان مشترک است.

او با اشاره به دیدارهای خود با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان گفت: در این نشست برخی مسائل و دغدغه‌های پیش رو از سوی دوستان آذری مطرح شد و ما هم عزم جدی خود را برای حل مسائل و مشکلات موجود اعلام کردیم و در دیدار با مسئولان و مقامات جمهوری آذربایجان هم همه معتقد به تقویت روابط بین دو کشور هستند.

ضرغامی ادامه داد: برای بهره‌مندی از ظرفیت بالای فرهنگی دو کشور همسایه نیاز به هماهنگی‌های بیش از پیش است و به همین منظور برای نخستین بار این وزارتخانه میز جمهوری آذربایجان را تأسیس می‌کند تا با بررسی تخصصی و کارشناسی‌تر موضوع گردشگری بین دو کشور را بیشتر تقویت کنیم.

در این نشست که در محل رایزنی فرهنگی ایران در باکو برگزار شد، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان به رایزن فرهنگی در باکو ابلاغ کرد، برای انعکاس دیدگاه و دغدغه‌های فعالان عرصه گردشگری دیدارهای فصلی برگزار کند.

بر اساس اعلام کارشناسان، ایران نخستین انتخاب گردشگران زیارتی و سلامت مردم جمهوری آذربایجان است.

منبع: مهر

نظر شما