شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸

تسلیت وزیر ارشاد و رئیس صداوسیما در پی درگذشت مادر شهید بابایی

وزیر فرهنگ و رئیس رسانه ملی در پیامی درگذشت سبا بابایی(کونیکو یامامورا) تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس را تسلیت گفتند.

مادرشهید ژاپنی

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام تسلیت محمدمهدی اسماعیلی آمده است:

«انالله و انا الیه راجعون
مادران سرافراز شهیدان، فرشتگان زمینی هستند که در دامان پرمهرشان اسطوره های فداکاری و اخلاص پرورش می دهند.
خبر فقدان خانم سبا بابایی(کونیکو یامامورا) تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی، شهیدمحمد بابایی پس از تحمل مدتی رنج بیماری موجب تاثر فراوان شد.
آن بانوی فقید مترجم، از همکاران بازنشسته اداره کل رسانه های خارجی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ بود و سرانجام به فرزند شهیدش پیوست.
کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» روایت زندگی آن زنده یاد که به تشرف وی به دین مبین اسلام و شهادت فرزندش می پردازد، بارها تجدید چاپ شده است.
از خدای منان برای روح بلند ایشان علو درجات و همنشینی با فرزند شهیدش و برای بازماندگان محترم صبر و بردباری آرزومندم.»

همچنین پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی نیز در پیامی جداگانه فوت این مادر شهید را تسلیت گفت:

« باسمه تعالی
با نهایت تاثر و تاسف خبر درگذشت ام الشهید سرکار خانم سبا بابایی (یونیکو یامامورا) را دریافت کردم. آن مرحومه با درک و باور و ایمان به دین تعالی بخش اسلام، فصلی بزرگ در زندگی خود گشود و با پشت پا زدن به قیود مادی زندگی، قدم در وادی رهایی و اوج و بالندگی گذاشت. مرحومه بابایی با بانگ و شمیم روح بخش انقلاب اسلامی‌ بیدار شد و در مکتب درخشان حضرت روح الله، امام خمینی (ره) تربیت یافت تا جایی که فرزندش را راهی جبهه‌های حق علیه باطل کرد و افتخار کسب عنوان مادر شهید را به دست آورد. بی شک خانم یامامورا از مصادیق رویش‌های انقلاب و از اسوه‌های منیر انقلابی به شمار می‌آمد. خدمات وی در راه اندازی رادیو ژاپنی برون مرزی صدا و سیما نیز نشان از روح مجاهدانه اش داشت. برای آن مادر شهید و همکار دیرین ارجمند غفران الهی و برای خانواده معزز شان شکیبایی مسئلت دارم.
پیمان جبلی
رییس سازمان صدا و سیما» 

انتهای پیام/

نظر شما